Teribear

Kdo je TERIBEAR?
TERIBEAR je „méďa hrdina“ – hlavní symbol charitativního projektu Nadace Terezy Maxové dětem. Projekt vznikl v roce 2009 jako reakce na vysoký počet dětí, které v České republice musí vyrůstat v ústavní péči. Jméno dostal TERIBEAR z části po naší patronce, Terezce a z části v rámci hravé přesmyčky anglického slova „teddy bear“, označující dětskou hračku, plyšového méďu. TERIBEAR je tedy Terezin méďa.

TERIBEAR ocenění
TERIBEAR získal prestižní ocenění v soutěži TOP FIREMNÍ FILANTROP, v kategorii „Partnerství se zákazníky“. Prestižní cena Fóra dárců je určena pro projekt, který účinně zapojuje zákazníky do veřejně prospěšného programu. TERIBEAR opakovaně boduje v soutěži Hvězda 3D reklamy. Šátek v designu Kláry Nademlýnské získal v roce 2015 2. místo v kategorii Reklamní textil a také v kategorii Manažerský dárek soutěže, kterou pořádá  Asociace 3D reklamy. V roce 2016 pak zimní doplňky v designu Kláry Nademlýnské a sklenice z dílny Ronyho Plesla obsadily 3. místa ve své kategorii – Reklamní textil a Manažerský dárek.

TERIBEAR kolekce
Ústřední myšlenkou kolekce je slogan: „Hrdinou může být skutečně každý!“ Opravdu! Stačí, když si zakoupíte jakýkoli z charitativních výrobků kolekce TERIBEAR, vytvořené speciálně pro tento projekt, a tím podpoříte dobrou věc! Stanete se hrdinou a pomůžete potřebným dětem najít domov. Speciální design, kvalitní produkt, limitovaná edice, pevně stanovený příspěvek na pomoc znevýhodněným dětem – to jsou klíčové atributy unikátních kolekcí, které pro nás navrhují přední čeští návrháři Klára Nademlýnská, Rony Plesl a Vladimír Žák.

Komu pomáhá výtěžek TERIBEAR kolekce
Výtěžek z prodeje kolekce TERIBEAR podporuje projekty usilující o:

  • návrat dětí z dětských domovů do rodinného prostředí.
  • udržení biologické rodiny pohromadě, pokud je pro děti jinak bezpečná, a tak zabránit umístění dětí do ústavu.
  • účinnou pomoc maminkám v nouzi, aby své děti zvládly vychovávat samy a dokázaly jim dát péči, jakou potřebují.

Friends of TERIBEAR
Libí se vám náš méďa hrdina, ale upřednostňuje jinou formu podpory než koupi výrobků z TERIBEAR kolekce? Je vám bližší pravidelná podpora? Pak bychom vám rádi nabídli, abyste se stali přáteli TERIBEARa. Za jakýkoli libovolný příspěvek v rámci veřejné sbírky FRIENDS of TERIBEAR budeme nesmírně rádi.
Zde se dozvíte více.

Hýbejte se s TERIBEAREM
Pomoc dobré věci může mít mnoho podob. I pohybem lze pomáhat, a hodně! O tom ví pravidelní účastnici našeho charitativního happeningu. Ať už chůzí či během společně získali pro děti výtěžky v řádech miliónů korun. Happening se koná každý rok v září a více se o něm dozvíte zde.