O nadaci

Nadace Terezy Maxové byla založena v roce 1997. Od té doby se snaží pomáhat tomu, aby co nejvíce dětí mohlo vyrůstat v milujícím rodinném prostředí. I když se situace postupně mění k lepšímu, stále je příliš mnoho dětí, které v České republice musí vyrůstat v ústavní výchově.

A právě proto vznikl v roce 2009 charitativní projekt TERIBEAR – unikátní spojení fundraisingu se špičkovým designem. Kvalitní výroba, každoroční limitované edice, design a pevně stanovený příspěvek na pomoc znevýhodněným dětem – to jsou klíčové atributy kolekcí vytvořených speciálně pro projekt TERIBEAR, jejichž nákupem podpoříte dobrou věc. Výtěžek projektu je využit jak na rozvoj a podporu náhradní rodinné péče, tak na všestrannou pomoc rodinám v nouzi a ohroženým dětem.

Dárky TERIBEAR  s přidanou hodnotou pomoci znamenají dvojitou radost – jak pro obdarovaného, tak pro děti, kterým pomohou k lepšímu životu. Od roku 2012 se podařilo prodejem dárků z B2B kolekce TERIBEAR vybrat částku 1 870 000 Kč, za kterou vděčíme stovce firem.

Jak to celé začalo

Slovo patronky (ohlédnutí za minulostí)

Psal se rok 1996. Stojím před Kojeneckým ústavem v Praze 4 Krči, a vůbec netuším, co mě za jeho branami čeká. V duchu přemýšlím - jak se asi poperu se všemi emocemi, které ve mě vzbudí jednotlivé osudy opuštěných dětí, s nimiž se zde setkám? Jak to zvládnu?

Vždy jsem měla hodně lásky a pozornosti ve svém životě, a to jak díky své rodině, tak i díky profesi, kterou vykonávám. Snad i proto nechápu, proč jsou tyto děti o tak zásadní a přirozený cit ochuzeny? Proč musí již brzy po narození trpět za nezodpovědnost dospělých? Proč právě ony musí místo rodiny vyrůstat v ústavním zařízení? Jak jim nejlépe a nejefektivněji pomoci?

Tyto otázky mě pronásledovaly od prvního dne, kdy jsem vstoupila do kojeneckého ústavu a dodnes na ně stále hledám odpověď. Již tehdy jsem cítila, že mám tu možnost vnést pozitivní změnu do životů těch, kteří se dennodenně bijí o ty nejdůležitější věci v životě – o lásku a své místo na zemi. Všechny tyto myšlenky, cíle a přání se pak staly základním kamenem, na němž dnes stojí činnost mé nadace. Od roku 1996 se svým týmem snažíme být oporou těm, kteří jsou na pomoc dospělých bytostně odkázáni. Díky letité osobní zkušenosti a všemu, čím jsem si prošla a na vlastní oči viděla, cítím obrovský vděk za adresnou pomoc pro každé dítě.

Naplňovat naše charitativní poslání by však nebylo možné bez štědré a laskavé podpory našich dárců, podporovatelů, partnerů a dobrovolníků, kteří významně přispěli ke zlepšení osobních příběhů jednotlivých opuštěných dětí. Dovolte mi proto využít této příležitosti a z hloubi srdce poděkovat za veškerou snahu a konkrétní přínos, který posunul naše snažení o něco blíž k vytouženému cíli – k zajištění láskyplné rodinné péče pro každé dítě. Ušli jsme společně již pořádný kus cesty. Další máme teprve před sebou. Jsem však bytostně přesvědčena, že naše cesta vedoucí k naplněné poslání, je správná. Budu velmi šťastná, když nás na ní budete i nadále doprovázet.

S upřímným díky,

Tereza Maxová 

Aktuální tipy podpory činnosti nadace:

 

  1. Pravidelná podpora formou věnování libovolné částky na účet nadace (2323232323/2700) či přes přiložený QR kód.
  2. Dárcovská SMS ve tvaru DMS TEREZADETEM 30, DMS TEREZADETEM 60, DMS TEREZADETEM 90 nebo DMS TEREZADETEM 190 na číslo 87 777.
    Cena DMS je 30, 60, 90 nebo 190 Kč. Nadace obdrží 29, 59, 89 nebo 189 Kč, které může použít na podporu svého poslání.
  3. Brigády a pracovní zkušenosti pro mladé lidi z dětských domovů.
  4. Staňte se fanouškem na InstagramuFACEBOOKu a Twitteru.
  5. Uvažujete o adopci či pěstounské péči a nevíte jak na to?  Odpovědi naleznete na www.adopce.com.

Adresa nadace:

Nadace Terezy Maxové dětem

Lazarská 13/8

120 00 Praha 2

tel:   +420 257 474 529 

www.terezamaxovadetem.cz